Komunikaty
Polkomtel podpisał umowę z Teleena Holding B.V. na hurtowy dostęp do sieci mobilnej
data: 2012-11-21

Polkomtel Sp. z o.o, operator sieci Plus, i Teleena Holding B.V. podpisały pięcioletnią umowę o współpracy, w ramach której Plus pozwoli na hurtowy dostęp do sieci mobilnej i umożliwi Teleena Holding oferowanie usług hostingowych dla operatorów MVNO.

Holenderska Teleena Holding B.V. jest europejskim liderem na rynku usług MVNE. Dzięki elastycznej on-linowej platformie usługowej świadczy innowacyjne usługi dodane na rzecz wirtualnych i infrastrukturalnych operatorów komórkowych.

Dla Teleena Holding B.V. umowa z Plusem na dostęp hurtowy do sieci jest już czwartą tego typu umową podpisaną z dużym operatorem infrastrukturalnym. W podobnym zakresie Teleena Holding B.V. współpracuje już z Vodafone Holandia, Vodafone UK i Telesur Suriname i utrzymuje obecnie na swojej platformie MVNE czternastu operatorów wirtualnych działających na terenie Holandii i Wielkiej Brytanii, w tym m.in. prepaidową markę Vodafone NL „hollandsnieuwe".

„Dla Polkomtelu jest to pierwsza umowa podpisywana z przedsiębiorcą świadczącym usługi MVNE."– powiedziała Karolina Witoń z Departamentu Sprzedaży Hurtowej Polkomtel Sp. z o.o. – „Taka współpraca może oznaczać istotne zwiększenie wolumenu hurtowej sprzedaży usług poprzez oferowanie ich dla wielu mniejszych MVNO."

Polkomtel jest w Polsce liderem w zakresie podpisanych krajowych umów roamingowych. Obecnie na sieci Plus działa dziewięciu operatorów, zarówno MVNO jak np. Lycamobile, jak i np. infrastrukturalny operator sieć Play.


© 2014 Polkomtel Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.