Komunikaty
Plus GSM - nowe taryfy
data: 2001-02-28

Plus GSM od 1 marca 2001 r. wprowadza nową ofertę taryfową.

Umożliwi ona abonentom dostosowanie pakietu usług i cen do indywidualnych preferencji i do stylu użytkowania telefonu. Nowe taryfy proponuję poziom cen średnio o 20% niższy niż dotychczasowy, ale przede wszystkim znacznie wzbogacają i poszerzają możliwości korzystania z sieci

Nowa oferta zawiera bezkonkurencyjne elementy takie, jak:

 • najkorzystniejszy na rynku sposób naliczania opłat - co 30 sekund!
 • najniższy koszt SMS - już od 20 gr!
 • najniższe stawki za połączenia - już od 25gr!
 • najwyższy na rynku upust na połączenia z wybranymi numerami - 50 % !
 • najniższy abonament w planach cenowych z wliczonymi minutami - 25 zł !
 • najlepsze na rynku rozwiązania dla firm!

Punktem wyjścia stał się podział taryf na pakiety odzwierciedlające różne profile użytkownika.

Taryfy CZASAMI przeznaczone są dla osób, które korzystają z telefonu komórkowego głównie w godzinach wieczornych i w weekendy (np. w pracy mają telefon stacjonarny, a z komórkowego korzystają w czasie wolnym). Ich najważniejsze elementy to:

 • wysoka (od 10 do 150) liczba minut wliczonych w abonament (połączenia poza szczytem lub w weekendy); w cenie abonamentu także 20 SMSów;
 • bardzo niska - 0,25 zł - cena minuty w weekendy i w nocy oraz za połączenia z wybranymi numerami (Sami Swoi).
 • abonament już od 25zł
 • cena jednej wiadomości SMS - 25gr

Taryfy CZĘSTO to propozycja dla abonentów, którzy potrzebują telefonu o różnych porach dnia. Używają go do załatwiania spraw służbowych i do rozmów prywatnych.

Muszą mieć kontakt z klientami i współpracownikami oraz chcą pozostawać w kontakcie z bliskimi. To także oferta dla małych firm zawierająca m. in. :

 • wysoką (od 15 do 150) liczbę minut w cenie abonamentu;
 • abonament już od 35zł
 • niskie stawki na połączenia wewnątrz sieci i za połączenia nocne - 0,25 zł;
 • najwyższy na rynku upust - 50% - na numery Sami Swoi (w szczycie i poza szczytem)
 • SMS już od 25gr

Taryfy NON STOP adresowane są do ludzi, którzy traktują telefon jako niezbędne narzędzie codziennej pracy, a wykorzystują go w sprawach służbowych i głównie w ciągu dnia. Z pakietu będą też korzystały firmy, które chcą wykorzystać w pełni usługę System Plus. Główne korzyści z użytkowania tych taryf to:

 • bardzo wysoka liczba minut wliczonych w abonament (od 15 do 300); w zestawieniu z najkorzystniejszym naliczaniem impulsów (co 30 sekund) daje najwyższą na rynku liczbę połączeń wliczonych w abonament - nawet do 600);
 • abonament już od 35zł
 • niska stawka wewnątrzsieciowa;
 • płaska stawka - niezależna od pory wykonywanych połączeń;
 • System Plus już od 5 kart SIM, ponadto minuty wliczone w abonament są wykorzystywane tylko na połączenia poza grupę; oznacza to możliwość dodatkowej redukcji kosztów (bezpłatne minuty przeznaczone na droższe połączenia);
 • połączenia międzynarodowe według taryfy TP S.A. w wybranych taryfach

Każda taryfa zawiera więc określoną (przez cyfrę w nazwie) ilość minut w cenie abonamentu. Taryfy CZĘSTO i CZASAMI umożliwiają bardzo tanie połączenia z wybranymi numerami, a taryfa NON STOP adresowana do klientów biznesowych poprzez usługę SYSTEM PLUS oferuje stawki za połączenia zredukowane o 50%. Zachowane zostało zróżnicowanie cen za połączenia wewnątrz sieci Plus GSM (są one znacznie tańsze, a rozmowy te to ok. 50% ruchu w sieci) i kierowane do sieci innych operatorów. Obniżce uległy ceny krótkich wiadomości tekstowych (SMS) i połączeń z Internetem.

Niezależnie od tych propozycji taryfowych oferta Plus GSM stwarza możliwość zakupienia pakietów usług:

SMS - 125 SMS w cenie 25,00 zł (cena jednego SMS w pakiecie to zaledwie 0,20 zł - najniższa cena na rynku);

WAP - (100 min)

TRANSMISJA DANYCH (60 min.)

 • Zmianę oferty poprzedziliśmy starannym rozeznaniem potrzeb i preferencji naszych abonentów - mówi Sławomir Golonka, wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży. - Badania wykazały jednoznacznie, że opowiadają się oni za różnicowaniem oferty, a jednocześnie za zachowaniem istotnych elementów dotychczasowej oferty: 30-sekundowego billingu, niskich stawek za połączenia nocne oraz za połączenia z wybranymi numerami. Konstrukcja taryf umożliwia optymalny wybór i racjonalizację kosztów, zarówno klientom biznesowym, jak i indywidualnym, nawet sporadycznie korzystającym z telefonu. Nie chcemy niczego odbierać naszym abonentom, chcemy natomiast poszerzyć możliwość wyboru.

Plus GSM jest liderem wśród polskich operatorów komórkowych. Jej operator Polkomtel S.A. jako jedyny na polskim rynku kolejne dwa lata - 1999 i 2000 - zamknął z dodatnim wynikiem finansowym. Miesięcznik Businessman Magazine uznał Polkomtel S.A. za firmę o największej wartości rynkowej w Polsce, wśród przedsiębiorstw prywatnych. Magazyn Teleinfo uznał Polkomtel S.A. za najlepiej zinformatyzowaną firmę w Polsce.

Sieć Plus GSM obsługuje ponad 2,6 mln użytkowników i dostępna jest dla 97% mieszkańców Polski, zamieszkujących ponad 94% terytorium naszego kraju.

Plus GSM jest dominującym operatorem wśród klientów korporacyjnych takich, jak banki, sektor IT, sektor paliwowo-energetyczny, sektor handlu i dystrybucji, administracja rządowa i terenowa, media i in. Ponadto jako pierwszy wprowadził usługę przelewów bankowych za pośrednictwem SMS (lipiec 2000). Obecnie pięć banków korzysta z technologii Plus GSM w realizacji rozwiązań m-bankowych, służy ona też do realizacji pierwszego projektu w pełni wirtualnego banku w Polsce.

Plus GSM jako jedyny operator udostępnia komercyjnie pakietową transmisję danych GPRS.

Potwierdzeniem najwyższej dbałości o abonentów jest certyfikat ISO 9002, który otrzymał Departament Obsługi Klienta sieci Plus GSM.


© 2014 Polkomtel Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.